Inici / Notícies / El Comú implementa la figura del conseller de barri

El Comú implementa la figura del conseller de barri

Serà l’interlocutor directe entre el ciutadà i l’administració comunal

 

El Comú d’Escaldes-Engordany ha creat la figura del conseller de barri. Aquesta mesura serà una via més per impulsar iniciatives de participació en diferents àmbits, treballant sempre de forma transversal amb tots els departaments i serveis comunals.

La distribució de conselleres i consellers per barris és la següent:

  • Cèlia Vendrell (cvendrell@e-e.ad): Barri dels Vilars i Can Diumenge
  • Magda Mata (mmata@e-e.ad): Sant Jaume, Engordany, Sa Calma, Guem, Hortalets de Ribot i Hortalets del Guem
  • Meritxell Massoni (mmassoni@e-e.ad): Barri de la Plana, Engolasters, Can Noguer i la Solana
  • Valentí Closa (vclosa@e-e.ad): Fiter i Rossell
  • Antoni Fernández (tfernandez@e-e.ad): Part alta (del pont d’Engordany fins a la plaça Santa Anna i Creu Blanca).
  • Josep Batalla (jbatalla@e-e.ad) Centre d’Escaldes des de l’avinguda Carlemany cap al Fener i Boïgues
  • Joao Lima (jlima@e-e.ad): Centre d’Escaldes des de l’avinguda Carlemany cap al Clot d’Emprivat, Prat Gran i Prat del Roure

Els ciutadans i ciutadanes poden contactar el conseller del seu barri a través del correu electrònic i exposar-li els seus neguits, fixar alguna cita o informar dels assumptes que considerin adient.

Amb aquesta mesura es compleix un dels punts inclosos al programa electoral amb què Rosa Gili i el seu equip es va presentar a les darreres eleccions comunals. Un programa de marcat caràcter social i que té com un dels eixos principals la participació ciutadana.